• 2023-02-02

Ne tür bir hayalet?Son iki ayda menstruasyonun nesi var?

Eyl 30, 2022

Menstrüasyon, genellikle ayda bir kez belirli bir periyodiktir, ancak bazı kadınların adet döngüsü düzensiz veya erken veya gecikmelidir. Ancak son iki ayda daha düzensiz menstruasyon var. Durum nedir? Bazı kadın arkadaşlar ayda iki kez neler olup bittiğini sormak istiyor mu?

Aslında, birçok kadın arkadaşın menstrüasyonu çok düzenli değildir, ancak ayda iki kez gibi düzensiz bir sorun değildir. Bu, bazı hastalıkların neden olduğu iki menstruasyondan kaynaklanacağı anlamına gelir. Ardından, son iki ay içinde iki menstruasyon sorununa bir göz atalım.

Ayda iki kez neler oluyor?

1. Yumurtlama sırasında kanama

Aslında, en yaygın olanı yumurtlama kanamasıdır. Yumurtlama döneminde, bazı kadınların karın ağrısı olacaktır. , ayrıca kahverengi sekresyon lojistiği eşlik edecek. Genel olarak bize yumurtlama kanaması denir. Kanama süresi genellikle 2-3 gündür, bu da adet akışından daha azdır. Normal fizyolojik, tedavi yok. 7 günden fazlaysa, çok anormaldir ve muayene için hastaneye gidin.

2. Temas kanaması

Bu durum aynı odada, genellikle vajinit, servikal, servikal haşere eti gibi inflamasyonda kanıyor. Servikal erozyon, erken serviks kanseri ve submukozal fibroidler ilişkilidir. Bu durumda, zamanında muayene için hastaneye gidin.

3. uterus kanaması

uterus kanamasının semptomları düzensiz menstrüasyon döngüsüdür ve bazı kadın arkadaşların çok fazla adstrüel kanı vardır. Menstrüel dönemi uzatılır ve bazı kadın arkadaşlar bir ay boyunca gelecek veya menstruasyon bitecek ve birkaç gün sonra olmayacak.

4. Acil kontraseptif haplar

Bazı kadın arkadaşlar aynı odada kontraseptif önlemler almadılar, daha sonra acil kontraseptifler aldı. Genellikle alındıktan sonra Acil kontraseptifler, geri çekilme kanaması üretilecektir, bu da kontraseptifin başarılı olduğu, ancak kanama süresinin 7 günü geçmeyeceği anlamına gelir.

Xiaobian’ın Sözleri:

Yukarıdakiler, ayda iki kez olup bitenlerin ne olduğu hakkında açıklamanızdır, kadın arkadaşlara davranmayı umuyorum Yararlı. Bu durumda, yumurtlamadan sonra geri çekilme kanaması ve yumurtlama ve kontraseptiflerden sonra geri çekilme ortadan kaldırılacaktır.Kan, sonra doktorun tedavisi ile işbirliği yapın.